Z jakich materiałów są wykonywane oprawki okularów?

Z jakich materiałów są wykonywane oprawki okularów?

Materiały opraw okularów

Gdy zdecydowaliśmy się na okulary Valentino ze sklepu iokulary.pl, to jest to dopiero pierwszy krok. Zdecydowaliśmy się na markę. Jednak bardzo ważny jest wybór materiału na oprawy okularów. Najpopularniejsze są oprawki plastikowe. Są one jednocześnie najtańsze. Jednak charakteryzują się zdecydowanie niską wytrzymałością. Ich estetyka pozostawia wiele do życzenia. Alternatywa to octan celulozy. Jest to materiał na pewno trwalszy oraz także wygodniejszy w noszeniu. Przypomina on nam nieco plastik, ale jest wykonany głównie z roślinnych włókien. Jest elastyczniejszy i możemy go prawie dowolnie kształtować, dopasowując bezpośrednio do rysów twarzy. Oprawki z octanu celulozy są ekologiczne oraz lekkie.

Wybierając oprawki, przede wszystkim musimy się zastanowić na kryteriami podstawowymi, takimi jak: miejsce stosowania okularów, posiadanie przez nas uczulenia, częstotliwość noszenia oraz także cena

Inne rozwiązanie to zastosowanie metanu w produkcji okularów. Zależnie od rodzaju stopu, wyróżnia się oprawki z metali szlachetnych, monelowe, ze stali nierdzewnej, ze stopy tytanu oraz także całkowicie tytanowe.

Jak wybierać odpowiednie okulary?

Wybierając oprawki, przede wszystkim musimy się zastanowić na kryteriami podstawowymi, takimi jak: miejsce stosowania okularów, posiadanie przez nas uczulenia, częstotliwość noszenia oraz także cena. Inne oprawki używane powinny być przez osoby, które okularów potrzebują na co dzień i pracują fizyczne, a inne dla kobiet oraz dla dzieci. Pod uwagę warto wziąć oprawki tytanowe. Są one na pewno najtrwalsze i nie poddają się one korozji. Można ich używać wszędzie i przez każdego z nas. Do tego są one hipoalergiczne. W noszeniu są lekkie oraz wygodne. Ich cena jest adekwatna do jakości. Gdy nie zmagamy się z reakcjami uczuleniowymi na metal, to przemyślmy oprawki wykonane ze stopu tytanu. Są na pewno elastyczniejsze, a gdy dochodzi do uszkodzenia, to można je bardzo łatwo naprawić.

Gdy zdecydowaliśmy się na okulary Valentino, to jest to dopiero pierwszy krok

Jednymi z tańszych oprawek są oprawki ze stali nierdzewnej. Są one odporne na korozję, są lekkie i wyróżniają się stosunkowo dużą wytrzymałością. Zaś z drugiej strony są one dosyć cienkie, co sprawia, że jednak nie są one dla każdego odpowiednie. Szczególnie osoby, które pracują fizycznie, powinny się zdecydować właśnie na tytan. Na sam koniec wspomnijmy o oprawkach monelowych. Wykonane są one ze stopów przeróżnych metali. Ich sporą zaletą jest na pewno cena. Są to jedne z najtańszych, metalowych oprawek na rynku. Często się stosuje w nich jednak nikiel, który jest uczulający. Dlatego właśnie alergicy powinni z tego typu okularów zrezygnować. Monel jest lekki i bardzo wygodny w noszeniu. Nadaje się świetnie do komputera oraz do okularów.