Okulary przeciwsłoneczne do auta – jak je wybrać?

Okulary przeciwsłoneczne do auta – jak je wybrać?

Prowadzenie samochodu wymaga ogromnej uwagi, aby mieć pod kontrolą nie tylko auto, lecz również otaczające go inne pojazdu (więcej). Nawet najmniejsze problemy, takie jak oślepiające słońce, mogą przyczynić się do znacznego spadku koncentracji, a w efekcie tego do wypadku lub stłuczki. Dlatego też tak ważne jest posiadania w aucie odpowiednich okularów przeciwsłonecznych. Czym się one powinny charakteryzować?

Czy kolor szkieł ma znaczenie?

Wybieranie okularów przeciwsłonecznych do jazdy samochodem warto zacząć od sprawy dla wielu osób oczywistej, czyli od koloru ich szkieł. Jak zapewne wiele osób wie, najczęściej wybierane są okulary ze szkłami w kolorze czarnym. Czy jest to na pewno właściwy wybór?

Prowadzenie samochodu wymaga ogromnej uwagi, aby mieć pod kontrolą nie tylko auto, lecz również otaczające go inne pojazduCzarne okulary dość dobrze spisują się w zakresie redukcji siły promieni słonecznych padających do oczu. Niestety ich dużą wadą jest to, że znacznie zacieniają one obraz. Z tego powodu przyczynić się mogą do pogorszenia widoczności przez kierowców, a w efekcie tego do wypadku. Należy więc szukać takich okularów, które z jednej strony będą zmniejszały siłę promieni słońca, lecz jednocześnie w dalszym ciągu dawać będą dobrą widoczność. Takim modelem są okulary pomarańczowe. Co prawda nie są one tak eleganckie i efektowne jak modele czarne, lecz w swoim zadaniu sprawdzają się rewelacyjnie.

Czy warto dopłacić do okularów polaryzacyjnych?

Czarne okulary dość dobrze spisują się w zakresie redukcji siły promieni słonecznych padających do oczuKolejną sprawą, o której trzeba pamiętać podczas kupowania okularów, jest to, czy mają to być modele polaryzacyjne. Nie da się ukryć, że ich ogromną wadą jest cena, która może przekraczać bez trudu nawet sto złotych, podczas gdy zwykłe okulary przeciwsłoneczne dostać można nawet za kilkanaście złotych. Czy warto tak dużo dopłacić do wersji z polaryzacją?

Okulary polaryzacyjne charakteryzują się podsyceniem kolorów, redukcją oślepiających refleksów słońca, a także wyostrzeniem obrazu. Kierowca znacznie więcej w nich widzi, co rzecz jasna jest bardzo pozytywną ich cechą.

Czy warto dopłacić do takiego modelu? Zdecydowanie tak, ponieważ są to okulary bardzo bezpieczne i świetnie wpływające na komfort jazdy. Jest to jeden z tych zakupów, którego z pewnością nie będzie się żałowało.

Czy warto dopłacić do okularów markowych?

Na sam koniec należy się jeszcze zastanowić nad tym, czy dobrym wyborem będzie dopłacenie do okularów markowych, czy też wystarczające będą te okulary, które pochodzić będą od taniego i nieznanego producenta.

Jak się okazuje, jeśli chce się mieć naprawdę dobry model okularów, warto zwiększyć swój budżet i kupić model markowy. W parze z logo iść bowiem będzie jakość, a także dodatkowe możliwości, takie jak np. filtr UV.