Markowe okulary przeciwsłoneczne – modna i oryginalna ochrona przed słońcem

Markowe okulary przeciwsłoneczne – modna i oryginalna ochrona przed słońcem

Lato zbliża się wielkimi krokami, więc czas pomyśleć o odpowiedniej ochronie. Już od wielu lat, prym w tej kategorii wiodą kremy z filtrami UV oraz okulary przeciwsłoneczne. W dzisiejszym artykule podpowiemy, w jaki sposób wybrać nie tylko funkcjonalne, ale również modne i unikatowe markowe okulary słoneczne.

Jak dobrać odpowiednie okulary słoneczne?

Na samym początku należy zaznaczyć, iż główną i podstawową funkcją okularów przeciwsłonecznych, jest przede wszystkim ochrona przed szkodliwym oddziaływaniem promieniowania UV. Na dalszy plan odchodzą więc kwestie wizualne. W tym sezonie zainwestuj w parę markowych okularów słonecznych, która zapewni najwyższe bezpieczeństwo Twoich oczu. Następnym razem udając się do galerii handlowej lub sklepu z akcesoriami modowym, zwróć uwagę na te okulary, które wyposażone są w filtr powyżej UV400. Zapewnią one doskonałą ochronę przed światłem słonecznym, odbijając sto procent promieniowania, docierającego do Ziemi. Coraz częściej możemy spotkać się również z okularami przeciwsłonecznymi, których soczewki wyposażone są dodatkowo w filtr polaryzacyjny. Stanowią one dodatkową ochronę, dlatego, jeśli spędzasz sporą część swojego czasu podczas emitowania przez słońce promieni o wysokiej intensywności, koniecznie w nie zainwestuj. Ponadto, okulary słoneczne z polaryzacją zapewniają lepszy kontrast widzenia, sprawiając, że kolory są bardziej żywe i wyraziste. Z tego też powodu, są szczególnie polecane kierowcom.

Lato zbliża się wielkimi krokami, więc czas pomyśleć o odpowiedniej ochronie

Markowe okulary przeciwsłoneczne – połącz styl z funkcjonalnością

Jeśli już wiesz, czym powinny charakteryzować się okulary słoneczne, zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa pora przejść do kwestii estetycznych. Od teraz nie musisz już zastanawiać się, czy lepszym rozwiązaniem będzie podążanie za panującymi trendami, a może postawienie na własny, unikalny styl. Znani na całym świecie producenci dokładają wszelkich starań, żeby zaprojektować zarówno modne, jak i oryginalne okulary. A do tego w stosunkowo niewielkiej cenie! Markowe okulary przeciwsłoneczne możesz bowiem zakupić już za 200 zł, a ich jakość i trwałość sprawi, że będą prezentować się doskonale przez kilka najbliższych sezonów.

Markowe okulary przeciwsłoneczne – kolor soczewki ma znaczenie

Jeśli chcesz, aby Twoje okulary słoneczne nie tylko doskonale chroniły przed promieniowaniem UV, ale również stylowo się prezentowały, zwróć uwagę na kolor soczewek. Co istotne, wpływa on nie tylko na efekty wizualne, ale również komfort widzenia w różnych warunkach.

Jeśli już wiesz, czym powinny charakteryzować się okulary słoneczne, zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa pora przejść do kwestii estetycznych

  • szare soczewki – umożliwiają widzenie otaczającego nas świata w naturalnych barwach, dlatego są szczególnie polecane dla kierowców i osób regularnie uprawiających sport
  • różowe soczewki – doskonałe rozwiązanie na wieczorne lub poranne spacery, gdzie światło słoneczne nie oddziałuje już tak intensywnie, jak w południe
  • żółte, złote lub pomarańczowe soczewki – soczewki o ciepłych barwach sprawdzą się podczas niekorzystnych warunków pogodowych, rozjaśniając obraz i zwiększając jego kontrast
  • brązowe soczewki – zainwestuj w nie, jeśli masz wrażliwe oczy, gdyż odpowiadają za poprawę kontrastu, ostrości i głębi widzenia, a dodatkowo chłoną niebieskie światło.

Dobierz oprawki do typu Twojej urody

Niebieskooka blondynka o porcelanowej cerze? Postaw na pastelowe oprawki, które podkreślą Twoją delikatną, dziewczęcą urodę. W miesiącach wakacyjnych opalasz się na brązowo, a Twoje włosy są ciemne i lekko falowane? W takim razie, wybierz grubsze oprawki, dające efekt „kociego oka”. Pamiętaj, że aby Twoja stylizacja prezentowała się modnie i gustownie równie istotne są także dodatki. Niech Twoje okulary słoneczne współgrają z barwą Twoich tęczówek, kolorem włosów, a także odcieniem skóry. Pozwoli to na uzyskanie efektu idealnie dopracowanego look’u.